Vážení zákazníci, neustále náš nový eshop plníme produkty. Mějte prosím trpělivost. Děkujeme.

Bosch Performance Line SX 2024 a ultralehká elektrokola KTM 2024

Zahájení nové éry lehkých elektrokol s novým pohonem Bosch Performance Line SX !

Nové produkty představené v řadě 2024 Bosch eBike Systems


S novým modelovým rokem přichází další vývoj od největšího hlavního světového výrobce motorů a pohonných systémů pro elektrická kola.

Produkt neustálých inovací pro modelový rok 2024 Bosch přináší na trh další aktualizace, chytré nástroje a zcela nové produkty, které doplní nové aktualizace Smart System, které již byly uvedeny na trh pro rok 2023.


Jaké nové produkty Bosch uvádí na trh pro elektrokola 2024?

Bosch nás vždy rád překvapí a uvedení produktu na trh v roce 2024 není výjimkou. Dokonce i vzadu v našich myslích, věříc, že se to brzy dočkáme, spolu s několika novými možnostmi zobrazení a zcela novou baterií, poprvé po několika letech konečně dostáváme zcela nový motor od společnosti Bosch. pro rok 2024!Nový motor Bosch Performance Line SX 2024

Bosch Performance Line SX pro rok 2024, zaměřený na lehkou kategorii a s cílem konkurovat typům jako Shimano EP8/EP801 a EP6, nové Fazua Ride 60 a TQ HPR50, je povolen Smart System a pravděpodobně se začne objevovat na motocyklech na již na podzim 2023.
https://kola-cirkl.cz/27-elektrokola-ktm#/motor,bosch-performance-sx-smart-system-25km-h-55nm

Bosch eBike 2024 Performance Line SX MotorLehká váha


Nový motor Bosch Performance Line SX se dodává s hmotností pod 2 kg, což je u motoru Bosch eBike dříve neslýchané. Tato nová technologie umožňuje nejen menší a lehčí plášť, ale také umožňuje výrobcům kol integrovat motory novými způsoby.

 

Bosch eBike Performance Line SX Motor Benefits 2024

Až 600 wattů


Nominální příkon 250 W (zákonný limit v EU), ale maximální výkon 600 W s výkonem 55 Nm a hmotností těsně pod 2 kg, jeho zbrusu nový „Sprint Mode“ bude zrcadlit nejnovější technologii. Tento nový režim je navržen tak, aby přímo napodoboval vstup jezdce a nabízel přirozenější, sportovnější jízdu, aniž by překračoval své hranice, a bude vyhovovat jezdcům, kteří chtějí lehké kolo, které by doplnilo jejich jízdu intuitivnějším způsobem.

 

Bosch Performance Line SX Motor Sprint Mode

Nový režim sprintu

Tento asistenční program založený na kadenci je navržen tak, aby nabízel eGravel a městským jezdcům dynamičtější podporu, když to nejvíce potřebují, i když jeho aplikace je vhodná pro lehčí celoodpružená kola.New 2024 Bosch Purion 200 display

Po zanedbání zahrnutí starého Purionu do nejnovější aktualizace systému Bosch Smart System jsme pro aktuální modelový rok viděli mnoho kol základní úrovně, které přicházely pouze s dálkovým ovladačem LED jako možností „zobrazení“.

Ovladač systému porovnání elektrokola Bosch, dálkové ovládání LED a Purion 200Bosch eBike Comparison System Controller, LED Remote and Purion 200

I když LED Remote nenabízí nic ve smyslu dat v reálném čase, uživatelé mohou stále používat svůj mobilní telefon a aplikaci Bosch eBike flow jako cyklopočítač. Nový Bosch Purion 200 řeší tuto mezeru v produktové řadě Bosch.

 

Bosch Purion 200 Display Rider Benefits 2024

Nový Purion 200, který se nápadně podobá stávajícímu dálkovému ovladači LED, používá stejné rozložení tlačítek na levé straně, ale nyní obsahuje opravdu úhledný 1,6" barevný displej a bude snadným upgradem „plug 'n' play“ pro všechny již existující motocykly. na trhu pouze s LED dálkovým ovladačem.

New 2024 Bosch Purion 200 Display on HandlebarsNew 2024 Bosch Kiox 500 display

New 2024 Bosch Kiox 500 eBike Display

Větší = lepší
Nový displej Bosch Kiox 500, který je větší než aktuální Kiox uvedený na trh v poslední aktualizaci produktové řady, staví na již intuitivním ovládacím systému eBike, ale nabízí mnohem větší zobrazovací plochu pro lepší viditelnost jeho nejlepších funkcí.

Fitness a navigace
Nový Bosch Kiox 500, navržený s cílem maximalizovat výhody satelitní navigace a nástrojů pro sledování kondice, bude vyhovovat těm, kteří jezdí dále a v neznámém území nebo chtějí posunout hranice své kondice a posunout se na další úroveň. Tato data lze předávat během jízdy nebo po jízdě do většiny špičkových fitness aplikací.

Výhody elektrokola Bosch Kiox 500 2024Bosch Kiox 500 2024 eBike Benefits

Vaše kolo. Vaše cesta.
Větší displej nyní také nabízí možnost přizpůsobit rozložení displeje tak, aby lépe vyhovovalo potřebám každého jednotlivého jezdce. Jezdci si mohou vybrat, co je vidět na „domovské obrazovce“, což umožňuje nepřehledný zážitek.
New 2024 Bosch Battery PowerMore 250

Bosch 2024 PowerMore 250Wh Battery Pack
Ačkoli duální baterie nejsou pro Bosch novinkou, zbrusu nový Bosch PowerMore 250 nabízí snadno připojitelný/odebíratelný, zcela přenosný prodlužovač rozsahu velikosti košíku na láhev velmi podobný těm, které již nabízejí výrobci systémů Shimano a Mahle.

Tento chytrý, uživatelsky přívětivý systém lze snadno přidat na kolo, když potřebujete větší rozsah, a odstranit, když potřebujete oholit nějakou váhu. Přesněji 1,6 kg. Nová prodlužovací baterie PowerMore 250 má elegantní a kompaktní design, podobně jako například cyklistická láhev na vodu je 20 cm dlouhá a jen asi 8 cm široká.
New 2024 Bosch Dual Battery system

Konečně návrat duálního bateriového systému Bosch!
Nový systém dvou baterií Bosch pro rok 2024

Tato možnost, která se objevila na mnoha našich motocyklech (Haibike, Scott a Orbea dříve využily této technologie u modelů před rokem 2023) před aktualizací systému Bosch Smart System v roce 2023, tato možnost na chvíli zmizela a Bosch o ní řekl jen velmi málo. Nyní, pro rok 2024, se systém Bosch Dual Battery vrací (na kompatibilních kolech) pro ty, kteří překonávají delší vzdálenosti nebo přepravují těžké zboží.

Bosch to zpočátku vykresloval jako spojení své řady baterií Powertube a nového Bosch PowerMore 250, což by znamenalo, že s jejich největší baterií PowerTube s kapacitou 750 Wh je maximální teoretická kapacita, která je okamžitě nabízena výrobcům, kteří s ní staví svá kola. na mysli (a myslíme si, že alespoň jeden z našich výrobců to již udělal a jsou nyní na skladě!), by byla 1 000 Wh.

Toto číslo je trochu nižší než dříve dosažitelných 1125 Wh pomocí interně namontované 625Wh PowerTube a 500Wh PowerPack namontovaného na rámu, ale s vlastními údaji Bosch má nové kombo potenciální dojezd přes 200 mil na plné nabití a kdo potřebuje víc než to?!
New 2024 Bosch battery PowerPack 400 & 500 Rack

Mysleli jsme, že jsme poslední z nich viděli před mnoha lety, ale teď jsou zpět.

Rackové baterie PowerPack, které se běžně vyskytují na základních kolech, byly mnohými oblíbené pro jejich snadnou montáž/vyjmutí a schopnost udržet nízké náklady při navrhování rámů.

Bosch eBike PowerRack and PowerTube Battery Packs for 2024

Montují se do zadního nosiče zavazadel/baterie kola, byly běžným prvkem na kolech pro volný čas/turistiku/hybridní styl a očekáváme, že to bude stejné, když se vrátí na kola modelového roku 2024, i když můžeme vidět možnost stylu Cargo kola, která je využívají.

Vzhledem k tomu, že jsou uváděny na trh pouze ve variantách 400Wh a 500Wh, pokud se později neobjeví na modelech Cargo, očekáváme, že budou zacíleny na spodní část trhu, ale to není vůbec špatné, pokud to výrobcům umožní přivézt kola. ceny klesnou a zaujmou více jezdců na produktu Bosch.

 

Naše myšlenky na nové systémy Bosch eBike 2024

Doslova o světelné roky před konkurencí, pokud jde o vývoj produktů, zejména u jejich zobrazovacích systémů, milujeme a netrpělivě očekáváme, že každý rok obdržíme balíček dealerů Bosch.

Nejen, že nás neustále překvapují novými funkcemi, ale nikdy nejsou trikem. Jejich produkty použitelné v „reálném světě“ jsou vždy něčím, z čeho mají naši zákazníci velkou hodnotu. Možnost používat obrazovku na kole jako satelitní navigaci, ať už při jízdě zdarma, nebo importováním map nebo souborů GPX z vašich oblíbených cyklistických aplikací, zůstává exkluzivní společností Bosch, stejně jako jejich moduly Flow+ a Connect pro bezstarostné sledování a vestavěný bezpečnostní alarm vydaný v poslední aktualizaci.

Kromě fantastických produktů nabízí Bosch svým autorizovaným prodejcům a střediskům podpory špičkové diagnostické vybavení a poprodejní podporu a očekáváme, že to bude pokračovat až do jejich nové aktualizace 2024 Bosch eBike Systems.

 

Pár rychlých odpovědí na otázky:

 

Kdy budou tyto produkty dostupné?
Vzhledem k tomu, že modelový rok 2023 je v současné době v plném proudu, neočekáváme, že by byly dostupné před uvedením kol modelového roku 2024, které by v současnosti mělo být kolem podzimu tohoto roku. Bosch bude přirozeně upřednostňovat výrobce jízdních kol, a proto je nepravděpodobné, že budeme moci koupit některý z těchto komponentů přímo (IE, ještě nejsou namontovány na kole) až do jara 2024.

 

Mohu umístit nový displej Bosch Purion 200 a Bosch Kiox 500 na své současné kolo?
Ano, nové Purion 200 a Kiox 500 bude možné zakoupit jako upgrade z již namontovaných displejů na kolech, která již mají systém Bosch Smart, avšak jak je uvedeno výše, neočekáváme, že bude možné je zakoupit samostatně od společnosti Bosch, nejdříve než na jaře 2024.

Bosch Kiox 500 Display on 2024 Electric BikeIf

Nejste si jisti, zda vaše současné kolo běží na nejnovějším softwaru Smart System, existuje několik jednoduchých způsobů, jak to vyřešit.

Produktová řada Bosch Smart System byla uvedena na kola modelového roku 2022. Pokud je vaše kolo starší než toto, nebude kompatibilní.

Zatímco Smart System byl uveden na trh na kolech modelového roku 2022, předchozí systém se stále vyráběl, takže pokud bylo vaše kolo dodáno s displejem Bosch Purion, Intuvia (ne Intuvia 100) nebo Kiox (ne Kiox 300), vaše kolo není Smart. Systém je kompatibilní a tyto displeje nebudou fungovat.


Mohu získat Bosch PowerMore 250 Range Extender pro své současné kolo?
Nový Bosch PowerMore 250 byl pravděpodobně sdělen výrobcům kol již před 2 lety, aby jim poskytl dostatek času na zabudování kompatibility do jejich kol modelového roku 2023. Takže v podstatě ano, je to za určitých podmínek možné. Vše je ještě v řešení.

 

Bosch PowerMore Battery Pack 250Wh for Bosch eBikes

V současné době nemáme seznam kompatibility, i když jsme viděli některé neobvyklé šrouby na spodních trubkách, pro které jsme neměli vysvětlení od výrobce (protože na tyto produkty bylo až do dnešního dne uvaleno embargo a my víme jen týden!).

Zde budeme aktualizovat, až budeme přesně vědět, které z našich kol bude kompatibilní.

 

Mohu vyměnit motor na svém kole za jeden z nových motorů Bosch Smart System?
To bohužel není možné. Rámy pro elektrokola jsou navrženy výrobci speciálně pro kombinaci motor/baterie a každý motor má jiné montážní body/rozměry. Díky tomu jsou všechny navzájem nekompatibilní.
 
 
 

Nová produktová řada Macina SX je doplňkem osvědčeného programu elektrokol KTM a přináší revoluci do jízdního zážitku na elektrokolech z hlediska lehkosti a obratnosti. S elegantním designem rámu a novou pohonnou jednotkou BOSCH Performance Line SX představují modely Macina SX náš závazek k inovacím a hledání nových limitů. Tato řada kombinuje sportovnost s elegancí. Macina SX také ztělesňuje dokonalou rovnováhu mezi nízkou hmotností a působivou přirozenou silou. Tyto modely také neustále obsahují vlastní inovaci KTM, POWER TUBE TOP LOADER (PTTL), pro uživatelsky přívětivou manipulaci s bateriemi. Baterie CompactTube 400WH lze u všech modelů vyjmout z rámu v horní části trubky. Jednoduchý proces vyjmutí a opětovného vložení vás zve k tomu, abyste měli s sebou druhou baterii na dlouhé výlety. Za tímto účelem poskytujeme chytrá řešení příslušenství: jak podsedlová brašna „Sport Trunk Bag“, tak „Battery Board“ pro batoh jsou speciálně navrženy pro uložení náhradní baterie. Další možností, jak zvýšit dosah, je BOSCH PowerMore Range Extender s 250 WH. Lze jej namontovat přímo na kryt baterie modelů KTM SX a speciálně pro něj byla přizpůsobena poloha nabíjecího portu. Integrovaný zámek navíc poskytuje ochranu proti krádeži.


Koncept lehkých elektrokol zasahuje napříč produktovými kategoriemi MTB Fully, MTB Hardtail, MTB Kids, Gravel, Road, Trekking Onroad a Treking Offroad. U těchto modelů jsou použity tenké karbonové a hliníkové rámy. Zvláštní důraz byl kladen na dynamický a elegantní design. Ať už ve sportovním segmentu vyšší třídy nebo při jízdě po městě, modely SX razí cestu do nové éry elektrické cyklistiky.

 

Bosch Performance Line SX

 

Začněte šlapat a okamžitě pociťte citlivou podporu. Extrémně tichá a super přirozená, nová řada Performance Line SX spojuje pocit z jízdy konvenční cyklistiky s výhodami eBikingu. Kolem 2 kilogramů: Performance Line SX je náš nejlehčí motor s nejvyšší hustotou výkonu. Snižuje celkovou hmotnost vašeho elektrokola, poskytuje větší obratnost a je ideální pro fanoušky sportovního stylu jízdy. Kompaktní pohonná jednotka navíc elegantně zapadá a je nenápadná v oblasti klik a rámu. Při jízdě sportovním stylem s vysokou kadencí vás podpoří neúměrně vašemu výkonu špičkovými výkony motoru až 600 wattů. Baterie CompactTube 400 se 400 watthodinami při váze přibližně 2 kg je skutečným energetickým šampiónem. Technologie KTM POWER TUBE TOP LOADER (PTTL) také umožňuje nekomplikované vyjímání a opětovné vkládání u modelů s novou Performance Line SX. Jednoduchý proces vás zve k tomu, abyste měli s sebou na dlouhou cestu druhou baterii.

 

Externí přídavný zdroj 250 Wh

 

Přenosná energetická rezerva: PowerMore 250 je přídavná 250 WH baterie o velikosti láhve pro ještě větší dojezd a delší zábavu na trailech. Tento Range Extender lze namontovat přímo na kryt baterie modelů KTM SX. Tomu byla speciálně přizpůsobena poloha nabíjecí zásuvky. Integrovaný zámek navíc chrání před krádeží.

 

Systémový ovladač a mini dálkový ovladač

 

Systémový ovladač, zredukovaný na to nejnutnější a integrovaný do horní trubky, je čistou řídicí jednotkou pro elektrokola s chytrým systémem. Mini Remote lze navíc snadno dodatečně namontovat na ovladač systému a namontovat na řídítka.

 

Purion 200

 

Řešení Purion 200 all-in-one zajišťuje přehledná řídítka, je v těsné blízkosti palce a nabízí ostré zobrazení jízdních údajů a také jednoduché, ergonomické ovládání všech funkcí elektrokola.